Породена жена заразена со Ковид-19, се чекаат резултати за родилката чиј плод бил мртов

На клиниката за гинекологија и акушерство во Скопје породена е родилка од Куманово. Жената има 27-години и е породена предвреме.

Извори од ГАК потврдуваат дека бебето ќе биде пренесено на Клиниката за детски болести – Козле.

Попладнево била примена уште една родилка чиј плод бил мртов. Родилката имала сомнителни симптоми на Ковид-19. Таа е тестирана и сѐ уште се чекаат резултатите.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

31.03.2020 - 21:20

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега