Порасна и еве како денес изгледа најубавото девојче на светот

 

Тилен Лена Рос Блондо имала четири години кога во 2005 година Жан Пол Готје ја вовел во светот на модата. Пред четири години нејзиното издание во детскиот магазин „Vogue” предизвика голем скандал, бидејќи многумина ги оценија нејзините фотографии како непримерни за едно девојче. Сепак, таа не се откажува од модата и нејзината популарност расте.

Сепак, сега 14-годишната Тилен е вистинска модна ѕвезда и ја нарекуваат новата Кејт Мос. На Инстаграм ја следат повеќе од 70.000 луѓе, а е членка на агенцијата „IMG Models“. Исто така, неодамна сними нов едиторијал за „Teen Vogue”.

 

 

 

11.08.2017 - 15:57

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа