Поради сообраќајно недоразбирање скопјанец се заканувал со нож и оштетил автомобил

 

Полициски службеници од Полициската станица Бит Пазар извршиле службен разговор со С.С.(23) од с.Кондово, скопско. Тој се сомничи дека околу 17.15 часот на ул.„Киро Глигоров“, поради недоразбирање во сообраќајот, со остар предмет се заканувал на Г.Х.(43) од Скопје и го оштетил неговото патничко возило „ауди“ со скопски регистарски ознаки.

По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

 
06.06.2023 - 17:24

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега