Поради сообраќајка затворен за сообраќај патот Градско – Прилеп

АМСМ информира дека од 20:20 часот поради сообраќајна несреќа, патот Градско – Прилеп, поточно од мотел Дреново кон Плетвар е затворен за сообраќај во двата правци.

Според првичните информации, од патот излетано е товарно возило.

Повеќе детали за сообраќајката очекуваме подоцна.

17.06.2024 - 21:15

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега