Поради дефект неколку населби во Скопје ќе бидат без вода

Поради дефект без вода денеска од 09:00 часот до завршување на работите ќе бидат корисниците од МРТ и МКЦ, а со намален притисок ќе бидат корисниците од Автокоманда и Маџари.

Како што информира Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, прекинот е поради дефект на затварач Ф-600 мм на улица „Кеј Димитар Влахов“ бб. 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.09.2020 - 11:31

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега