Поради дефект, без вода неколку скопски општини

Поради дефект на улицата „Душан Таскович“ во населбата Железара од 18 часот без вода се корисниците од населбите Топанско поле, Чаир, Скопје Север, Бутел и Гази Баба.

Од „Водовод и канализација“ попладнево информираа дека поради дефектот се исклучени пумпите во пумпната станица Гази Баба и оти прекин на водоснабдувањето ќе има до санирање на дефектот. 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.10.2019 - 19:19

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега