Поплавен позвозникот на улицата Јордан Мијалков - екипите на терен

 

По невремето кое го зафати градот Скопје, подвозникот на улицата Јордан Мијалков не беше прооден за возила.

Eкипите на ЈП Водовод и канализација - Скопје се на терен за кратко ке го оспособат коловозот за непречено движење на возила.

 

 

 

13.06.2018 - 17:06

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа