Попладнево седница на ИК на ВМРО-ДПМНЕ - Заев со жесток притисок се обидува да купи пратеници за промена на името

Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски закажа седница на Извршниот комитет и состанок со пратеничката група на партијата за попладнево.

Од партијата брифираат дека се вршат жестоки притисоци од власта и премиерот Зоран Заев за обезбедување мнозинство за гласање на уставните измени, пренесе Независен.

 

- „Се гази демократијата и Заев, по секоја цена, спротивно на волјата на граѓаните тргнал кон промена на името. Заев е уплашен цовек, всушност, операцијата за промена на името станува операција за спас на неговата кариера. Националното обезличување станува негов врвен приоритет“, велат од ВМРО-ДПМНЕ.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

11.01.2019 - 11:21

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега