Полска ја победи Македонија 2:0

Фудбалската репрезентација на Полска со 2:0 ја совлада репрезентацијата на Македонија во рамките на квалификациите за ЕП 2020.

Првото полувреме заврши без погодоци, иако домаќините беа доминанти долу на теренот.

Домаќините резултатот го отворија во 74. Минута со голот на Франковски, а во 80. Минута по одличната асистенција на Левандовски за конечни 2:0 погоди Аркадиуш Малик.

Инаку редоследот на табелата од квалификациите е следен: Полска 19, Австрија 16, Македонија 11, Словенија 11, Израел 8 и Латвиа 0.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

13.10.2019 - 22:51

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега