Полни раце пари: Александра од свадбата на Вељко си замина со бакшиш колку една просечна плата

За време на свадбата на Вељко и Богдана пееше и младата пејачка Александра Младеновиќ, која „собра“ убедливо најголем бакшиш, а парите не можеше да ги додржи во рацете.

Таа е позната по својот раскошен глас, како и способноста да го „погоди“ репертоарот и сите да ги понесе атмосферата. Секако, тоа многу им се допадна на гостите, кои воопшто не штедеа пари.

На крајот на настапот, таа во рацете имаше завидно купче пари, од кое наѕираа банкноти од 100 и 500 евра. Според проценките на српските медиуми, во даден момент таа во раце држела просечна српска годишна плата, а успеа да ја изработи само за неколку часа.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

27.11.2019 - 10:43

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега