Полнете шишиња од вечерва: Овие места во Скопје утре без вода

Без вода утре од 09:00 часот ќе останат корисниците на улиците „Копачка“ и „Стрезово“.

Како што соопшти Регионалниот центар за управување со кризи-Скопје, прекинот е поради дефект на шибер од ф 100мм на ул „Козле“ 44.

Од таму информираат дека корисниците ќе бидат без вода се до санирање на дефектот.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

24.01.2020 - 18:32

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега