Полнете шишиња: Една скопска населба утре без вода

Без вода утре од 9 часот ќе останат корисниците од улиците „Јужноморавски Бригади“, Жеглане и „Среќко Пужалка“, а со намален притисок улицата Фуштанска во населбата „Методија Андонов Ченто“.

Како што соопштија од ЈП Водовод и канализација-Скопје, прекинот со водоснабдување е поради дефект на два затворачи од Ф-125мм на улицата „Јужноморавски Бригади 61-б“. и ќе трае се до санирање на дефектот.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

02.03.2020 - 17:40

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега