Полициска потера заврши со крвава пресметка: По грабежот во Флорида двајца мртви

 

Грабежот на накит во Флорида заврши со полициска потера која потсетува на сцени со акција-филмови и пукање во кое загинаа двајца осомничени мажи и две невини лица

Ограбена била продавница за накит, по што било украдено и комбе на компанијата „UPS“ со кое планирале да побегнат.

Полицијатабрзо реагирала, па после полициската потера дошло и до престрелка в која се убиени двајца од осомничените мажи за грабеж.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

06.12.2019 - 12:50

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега