Полицијата влезе во два угостителски објекти во Тетово

Полицијата во Тетово вчера удри по локалите и поднесе подесоци против двајца сопственици.

Во периодот од полноќ  до 01.15 часот во Тетово била спроведена акциска контрола во угостителски објекти, при што е констатирано дека во два угостителски објекта, на улицата „ЈНА“ и улица „Благој Тоска“ во Тетово, бил нарушен јавниот ред и мир со пуштање на музика над дозволеното.

Против сопствениците на објектите се поднесени соодветни поднесоци.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

17.11.2019 - 11:36

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега