Полицијата упадна во стан во Чаир - скопјанец веднаш приведен

Млад скопјанец заработи кривична пријава за „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“, откако македонската полиција го фати со дрога.

Секторот за внатрешни работи Скопје поднесе кривична против 23-годишниот М.Б. откако полицијата во неговиот дом во Чаир пронашла марихуана, чинија со остатоци од бела прашкаста материја и картичка со остатоци од бела прашкаста материја.

М.Б е лишен од слобода во Полициската станица Чаир за понатамошна постапка.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

20.08.2019 - 10:07

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега