Полицијата упадна во дом во Студеничани - Едно лице веднаш приведено

СВР Скопје поднесе кривичнa пријавa против 52-годишниот Д.А. од селото Студеничани, скопско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурзори“.

На 13.06.2019 година полициски службеници извршиле претрес во домот на пријавениот, при што пронашле и одзеле марихуана и предмети со остатоци од марихуана.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.06.2019 - 11:57

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега