Полицијата „улови“ 103 пијани возачи

Полициските службеници во изминатата ноќ во период од 22.00 до 04.00 часот имаа засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои возат под дејство на алкохол на територија на Република Македонија.

„При контролата санкционирани се 103 возачи. Од нив 24 на територија на СВР Битола, 23 на територија на СВР Струмица...“, информираат од МВР.

 

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови.

14.08.2022 - 12:38

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега