Полицијата уапси Французин на Бит Пазар

Полициски службеници од Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје на подрачје на Бит Пазар на 23.05.2022 го уапси К.Л. од Франција.

Кај лицето од Франција било пронајдена марихуана.

За настанот е известен јавен обвинител, а по целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

24.05.2022 - 13:32

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега