Полицијата пронашла претепано дете во трговскиот центар „Лептокарија“

Малолетник бил физички нападнат од неколку деца вчера во трговскиот центар Лептокарија.

Во Полициската станица Карпош, полициски службеници донеле 13-годишно момче, кое било пронајдено во Трговскиот центар Лептокарија. Момчето изјавило дека физички нападнало други деца,  кои пак го изгребале односно му нанеле повреди со стакло. За настанот бил известен Јавен обвинител, а во полициската станица била повикана и мајката на момчето,  на која и било предадено детето. Се преземаат мерки за расчистување на случајот. 

 

 

 

 

13.10.2018 - 14:44

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега