Полицијата пронајде исчезнато лице

Во Полициската станица Аеродром, 48-годишниот В.Л. пријавил дека околу 16.00 часот се оддалечил неговиот татко, лице со здравствени проблеми.

 

Веднаш се преземени мерки и во 05.00 часот, инспектори по потраги од Одделението за криминалистички работи Аеродром и Драчево го пронашле лицето во возилото, информираат од МВР.

Лицето било предадено на семејството.

17.05.2022 - 13:29

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега