Полицијата откри кој го уби фудбалерот Мартин Јанушев

 

Откриен е убиецот на фудбалерот Мартин Јанушев кој беше застрелан пред неговиот дом во населбата Аеродром. Министерот Оливер Спасовски рече дека не се работи за нарачано убиство и се рабпоти на приведување на лицето.

Од МВР велат дека се работи за лицето Ф.С. против кое е поднесена кривична пријава и ќе биде распишана потерница.

За потсетување, Јанушев беше убиен на 3. Ноември со неколку куршуми пред влезот на својата зграда.

 

 

 

17.11.2017 - 12:15

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа