Полицијата казни 87 возачи за непропуштање пешаци

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (23.05.2022) во периодот од 07.00 до 11.00 часот на територијата на Република Северна Македонија спроведе засилена акциска контрола за санкционирање на возачите кои не ги пропуштаат пешаците на пешачки премин.

При контролата санкционирани се 87 возачи, од кои 27 на територија на СВР Тетово, 14 на територија на СВР Скопје…“, информираат од МВР.

Министерството за внатрешни работи продолжува со засилените акциски контроли.

24.05.2022 - 11:00

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега