Полицијата кај Полјак нашла фотографии од воен објект кај Криволак

На излезот од капијата на армискиот полигон „Криволак" - Неготино, вчера сопрен бил полски државјанин Х.Л.Р. (54) кај кого биле пронајдени фотографии од воениот објект.

По наредба на јавен обвинителлицето било приведено и задржано за понатамошна постапка. 

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.08.2019 - 20:32

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега