Полицијата ги фатила во паркирано возило - приведени двајца тетовци

Околу 22,30 часот на локалниот пат село Челопек-село Брвеница-тетовско  полициски службеници од СВР-Тетово ги лишиле од слобода А.К.(25) од с.Долно Седларце и Д.В.(25) од с.Брвеница кои се наоѓале во паркирано возило “Хјундаи“ со тетовски регистерски таблици.

При преглед кај нив била пронајдена марихуана и ризла.

Двајцата биле задржани во полициска станица за понатамошна постапка.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

10.02.2019 - 14:54

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега