Полицијата апсеше во скопско

Во 13.40 часот на улицата „Димитар Туруманџовски“, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода 37-годишниот Б.Ј. од селото Инџиково, скопско, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена прашкаста материја.

При приведувањето,  пријавениот физички ги нападнал полициските службеници.

По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

21.01.2020 - 10:24

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега