Полицијата апсеше во Гази Баба

Во 22,30 часот, полициски службеници од СВР Скопје од подрачјето на Гази Баба го лишиле од слобода 32-годишниот А.Б од Скопје затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана.

По документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Исто така, час подоцна во 23,00 часот, полициски службеници од СВР Скопје од подрачјето на Гази Баба го лишиле од слобода 46-годишниот З.З. од Скопје затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена прашкаста материја.

По документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

26.01.2020 - 10:19

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега