Полиција сопрела српски автобус во Берлин: Возилото е спремно за во отпад (ФОТО)

Германската полиција објави дека запрела автобус што одел кон Србија и останала во шок поради состојбата на возилото што го исклучиле од сообраќај.

За’рѓана каросерија, неисправни сопирачки и управувачки систем – автобусот бил подготвен за отпад, јавуваат германските медиуми.

Возилото било запрено на централната автобуска станица во Берлин.

Медиумите исто така објавиле дека автобусот патувал 1,3 милион километри и дека дупките во возилото биле пополнети со градежна пена.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

23.01.2020 - 16:21

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега