Полиција извршила претрес во населба Аеродром- скопјанец уапсен

Скопјанец уапсен поради нелегално поседување на марихуана во својот дом во Аеродром

„Вчера, полициски службеници од Eдиницата за недозволена трговија со дрога и оружје при СВР Скопје го привеле В.Ј.(40) од Скопје, затоа што при претрес во неговиот дом во населбата Аеродром, извршен со судска наредба, била пронајдена и одземена марихуана“ соопшруваат од МВР.

По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

21.02.2020 - 10:31

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега