Полицајците со долги цевки ги претреесуваат возовите - ни трага ни глас од бруталниот убиец од БиХ

Поради постоење сомнение дека серискиот убиец Един Гачиќ може да се врати на територија на општината Коњиц, припадниците на Министерството за внатрешни работи на БиХ интензивно ги контролираат сите возови кои доаѓаат и заминуваат од Коњиц, како и железничката пруга во тунелот околу Коњиц.

„Сите располоѓиви единици на МУП се на терен и заедно со припадниците на МУП Сараево и останатите државни агенции интензивно трагаат по Един Гачиќ“ рекол Људевит Мариќ, портпарол на МУП ХНК.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

11.02.2019 - 13:23

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа