Полицаец нападнат од двајца скопјани

 

Двајца скопјани нападнале полициски службеник кој бил на должност, информира МВР.

„Вчера во 11:50 на ул. „Дрезденска“ во Скопје од слобода биле лишени Д.С.(61) и Д.Ц.(60), двајцата од Скопје, поради тоа што физички нападнале полициски службеник додека вршел службени дејствија. По целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок“, соопшти полицијата.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

05.12.2019 - 16:28

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега