Пол Волерс работно го прошета Чешиново-Облешево

Амбасадорот Пол Волер денеска работно го прошета Чешиново-Облешево.

Волерс оствари средба со градоначалникот Костадин Личков на која се разговарало за остојбите во општината, инвестициите во делот на малото стопанство и развојот на селото.

Во рамки на посетата амбасадорот Волерс го посети и ОУ „Страшо Пинџур“ во село Сокораци.

07.11.2013 - 12:46
Фото: 
Новамакедонија

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега