Погребано трагично настраданото семејство Бркиќ - река луѓе на последното испраќање

Граѓаните уште тагуваат по професорот Алмир Бркиќ, неговата сопруга Ламија и ќерката Ф.Б. кои загинаа во сообраќајна несреќа која во петокот се случи на автопатот А1 во тунелот Игман кај Сараево.

На гробиштата голем број луѓе се простија од семејството.

Дури ни обилните врнежи не ги спречија луѓето да дадат последна почит и да го испратат професорот Алмир, неговата невенчана сопруга и нивната ќерка.

Во сообраќајната несреќа со повреди се здоби и нивниот малолетен син кој со возило на Интан помош беше однесен во болница.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

11.06.2019 - 09:33

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега