Погреб наместо свадба: Се огласи вереникот на припадничката за српската војска која вчера се самоуби

 

-Отидов на работа синоќа. Се беше добро кога појдов. Да имаше нешто, ќе забележев. Беше ведра, насмеана, како и секогаш. Кога се вратив, имав што да видам. Не можам да верувам дека повеќе ја нема. Не знам како ќе продолжам сам -  вели К.М., свршеник на припадничката на војската на Србија, 24-годишната Б.М., која вчера се самоуби со неговиот пиштол.

И соседите го велат истото- била секогаш ведра и насмеана.

Б.М. била бремена во петти месец, а свадбата им била закажана за сабота.

 

 

 

24.04.2018 - 10:44

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега