Погледнете како овие двајца крадци од Кина ограбуваат луѓе на улица - нешто невидено

 

Наострени дрвени стапчиња во еднаква должина се традиционален прибор за јадење во Кина, Виетнам и на корејскиот полуостров, но не се користат само за јадење.

Доказ за тоа е и следното видео, кое прикажува двајца разбојници, кои со помош на тенки стапчиња ги оргабуваат луѓето на улица.

Погледнете го видеото кое е снимено на улиците на еден кинески град:

 

 

 

 

12.10.2017 - 12:19

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа