Погледнете ја новата гордост на Русија: Воен авион од кој се плаши цел свет, а еве како го нарекле

Главниот командант на Воздушно-космичката сила на Руија Виктор Бондарјов соопштил дека рускиот ловец на петтата генерација, кој е направен според програмата ПАК-ФА, ќе се вика Су-57.

Овој авион е најпознат и најголем ловец од семејството „Сухоја“.

Погледнете го:

 

 

 

11.08.2017 - 19:07

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа