Подобро од кисело млеко: Најмоќниот лек за изгореници од сонце го има во кујна

Ако имате изгореници од сонце, има едноставни лекови од кујната.
 
Сварете 50 гр. камилица со 3 децилитри млеко, па процедете.Сварете 50 гр. ленено семе со 2 дл. млеко и процедете.

 

Измешајте ги смесите и нанесете.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

17.07.2019 - 20:51

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега