Подгответе си шишиња - дел од Скопје утре ќе остане без вода

Од ЈП Водовод и Канализација известуваат дека на ден 25.02.2020 година (вторник) поради изведување водоводен приклучок од ф – 100 мм на ул.„ Христо Смирненски“ бр.57а, во периодот од 09.00 часот па се до завршување на работата без вода ќе останат дел од корисниците од ул. „Христо Смирненски“ на потегот од ул. „Борка Талевски“ до бул. „Митрополит Теодосиј Гологанов“.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

24.02.2020 - 15:46

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега