Подгответе се за зимата: Едноставно решение за да не ви биде ладно во чевлите

 

За време на зимскиот период она што најчесто ни се случува е нозете да ни се „замрзнат“ додека сме надвор, зарем не? Постои едноставно решение за тоа. Еве како да го решите тој проблем.

Носете дебели чорапи и чевли. Доколу ви се случува истото, направете го овој едноставен трик.

Земете заштитна фолија за стакло на автомобил. Направете облик во вид на влошка за вашите чевли од фолијата. Таквата заштита ставете ја во чевлите.

Погледнете ја процедурата:

 

 

 

17.11.2017 - 19:12

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа