Подгответе се за продолжен викенд - Последен неработен ден годинава

Подгответе се за продолжен викенд, не чека последниот неработен ден за 2019.

Денот на Македонската револуционерна борба – 23 Октомври беше неработен ден за сите граѓани, а до крајот на оваа година ни остана уште еден неработен ден и тоа во декември.

На 8. декември, недела паѓа празникот Св. Климент Охридски, па се префрла за понеделник и со тоа се добива продолжен викенд.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

21.11.2019 - 12:10

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега