Подгответе се за невреме, па за пресврт со температурите - ќе биде уште потопло

 

За утре се најавува локална појава на грмежи и дожд.

Периодот на пролетните дождови ќе продолжи се до почетокот на викендот кога се очекува разведрување и сончеви периоди.

Трендот на температури за 5 до 6 степени над просекот ќе продолжи и во претпоследната недела од април кога живата во термометарот ќе се доближи повторно до 30 степени во некои делови од земјата, а во Скопје до 26.

 

 

 

16.04.2018 - 18:22

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа