Подгответе се : Овие места низ Скопје утре без вода

Корисниците лоцирани на улиците „Иван Аговски“ и „Гиго Михајловски“ во населбата Карпош 2 утре, од 10 часот ќе останат без вода.  

Како што соопшти РЦУК-Скопје, прекинот е поради уличен дефект на крстосницата меѓу овие две улици.

Жителите ќе бидат без вода се до отстранување на дефектот. 

 

 

 

09.07.2018 - 15:50

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега