Подгответе се на време - утре во една населба во Скопје ќе нема вода

Прекинато водоснабдување утре од 09:00 часот ќе имаат корисниците од улицата „Јани Лукровски“ 12 во Општина Гази Баба.

Како што соопштија од РЦУК – Скопје, прекинот во водоснабдувањето е поради уличен дефект од ф 100мм на истата улица.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

13.10.2019 - 14:38

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега