Подгответе се на време- една скопска општина денеска без вода

 Прекин во водоснабдувањето денеска од 9 часот ќе имаат дел од корисниците на улицата „Московска“, згради број 5, 7, 9, 11 и пазарот во Тафталиџе.

Како што соопшти ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје, прекинот е поради санирање уличен дефект на улицата „Лондонска“ без број. Корисниците ќе бидат без вода се до санирање на дефектот. 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

20.01.2021 - 08:08

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега