Подгответе се на време, дел од оваа општина без вода

Некои од жителите на општина Кисела Вода утре ќе останат без вода.

ЈП „Водовод и каналилизација“ извести дека поради дефект на водоводна цевка на крстосницата на булеварот Борис Трајковски со булеварот Србија, утре, 24 јануари, без водоснабдување од 9 часот ќе останат корисниците од краците 3, 5, 7, и 11 на таа улица.

 

 

 

23.01.2018 - 23:48

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа