Подгответе се: Метеоролозите соопштија какво време не очекува неделава

Циклонот Владимир пристигна во Македонија. Денес во текот на претпладнево во нашата држава времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а има услови и за сосема слаб и локален дожд.

Максималните дневни температури на воздухот ќе се искачуваат во интервалот од 20 до 27 степени.

Од пладневните часови па натаму ќе има развој на нестабилна облачност на многу места проследена со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Еве какво време да очекуваме наредниве денови:

 

 

 

21.05.2018 - 18:13

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа