Подгответе се, доаѓа вистинска зима: Температурите паѓаат, а на овие места ќе врне и снег

Метеоролозите најавуваат дека слаби врнежи претежно од снег ќе има во западниот крај и во источниот регион.

За разлика од вчерашното, ова утро ќе биде потопло а минималната температура ќе има вредност помеѓу -2°С и 1°С.

 

Максималната температура воглавно ќе има вредност помеѓу 2°С и 4°С низ најголем дел од котлините во северниот и западниот кра,а во гевгелиско - дојранскиот до околу 7°С. 

Скопје денес времето ќе биде претежно облачно со мали услови за снег утрото а температурата ќе достигне максимални 4°С. 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

14.12.2018 - 07:54

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега