Подгответе се: Без вода две улици во оваа скопска населба

Поради оштетена цевка ф-80 милиметри од страна на приватна фирма на улица „Гари“ број 6, прекин во водоснабдувањето имаат корисниците од оваа и соседната улица „Ринхини“ во скопската населба Влае, соопшти ЈП „Водовод и Канализација” – Скопје.

Водоснабдувањето е прекинато од 12:30 часот и ќе трае до завршување на санацијата на дефектот, информираат од градскиот водовод. 

10.11.2021 - 13:30

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега