Почнуваат летните температури - подгответе се за 30 степени Целзиусови

Времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен претежно северен ветер.

Утринската температура ќе се движи од 8 до 15 степени, а дневната од 21 до 30 степени.

Во Скопје и околината слично време со темепратура до 28 степени. 

Ова се температурите измерени утринава низ градовите во Македонија:

Според „Акуведр“, наредните денови се очекува драстична промена на времето. Врнежи проследени со грмежи се најавуваат до среда. Уживајте во сончевото време викендов.

 

 

 

26.05.2018 - 09:48

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега