Почнува судењето за „Триста“

 

Денеска ќе се одржи првото судско рочиште за предметот „Триста" на Специјалното јавно обвинителство.

Случајот „Триста" се однесува на набавка на 300 возила за потребите на МВР, односно за оштетување на државниот буџет за 453.570 евра, а за што е обвинет Ѓоко Поповски, помошник-министер во Министерството за внатрешни работи.

Снимките од прислушуваните разговори се прифатени како докази и за овој случај на СЈО. 

 

 

 

15.11.2017 - 09:15

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа