Почна сведочењето на Сашо Тасевски за настаните од Собрание

Пред Кривичен почна сведочењето за упадот во Собранието на 27 април на Сашо Тасевски, сегашен директор на БЈБ, а тогашен обезбедувач на премиерот Зоран Заев.

Претходно, по шест часа заврши сведочењето на поранешниот министер, а сегашен заменик министер на МВР Агим Нухиу.

Инаку, судењето во еден момент беше прекинато поради истиот здравствен проблем на Мунир Пепиќ, покачен крвен притисок, поради што беше повикана брза помош.

 

 

 

21.09.2018 - 21:23

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега